Flo1 foilující plachetnice

Novinka Tip
Značka: Flo1
427 383 Kč / ks 353 209 Kč bez DPH
Na dotaz
Doprava do ČR ?

Flo1 Aeronamics

Foiling pro každého.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Flo1 Aeronamics

Foiler navržený s ideou jednoduché foilující plachetnice pro každého.

Cílem zkušených holandských designerů bylo vyvinout foilující plachetnici, která zpřístupní foiling velké skupině jachtařů.

Zeptali se jachtařských přátel, kteří na foilech plachtí, co je pro ně důležité. Jednoduchost, odolnost a rychlost byly odpovědi, které dostali. A tak byla loď Flo1 navržena podle těchto kritérií. Designeři navrhli stabilní tvar trupu, který se chová velmi dobře i v režimu bez foilů. Nečekají vás žádné nepříjemnosti během spouštění a vytahování lodě na vodu, v konstrukci nenajdete žádné křehké struktury a Flo1 samozřejmě nabízí velký rychlostní potenciál. To vše je nabízeno s atraktivní cenovkou.

Lodě jsou vyráběny v Doetinchem, Nizozemsko. Efektivní a udržitelný výrobní proces minimalizuje spotřebu energie.

Qconcepts Design & Engineering.

 

Specifikace plachetnice Flo1:

4,25m

Délka

1,8m

Šířka na manipuláku

2,3 m

Šířka při jízdě - foilování

0,95m

Ponor

50kg

Hmotnost trupu

6-8 kn

Minimální síla větru pro "nastartování" foilování

 

Základní vybavení plachetnice Flo1:
  • šedý trup a paluba
  • karbonový stěžeň a ráhno
  • One design hlavní plachta
  • kompletní takeláž
  • Dynamic foil controls paket
  • Quick tensioner on forestay
  • Twist grip rudder rake control

 

Často kladené otázky? Jaké jsou foilující plachetnice?


Jaké jsou jedinečné prodejní přednosti Flo1?

  • Flo1 se bezproblémově spouští na vodu ze sjezdu nebo z pláže
  • Hlavní plachta se snadno vytahuje a spouští do kokpitu
  • Foilující křídla se snadno složí k boku lodi a při manipulaci nikde "nepřekáží"

Na Flo1 můžete plout jako na tradiční plachetnici. Při foilujícím "módu" DSS-foily nabízejí kromě samotného foilování také zvýšení stability (foily dělají loď širší). Flo1 je nejstabilnější, když se foiluje.

Jaké jsou plavební režimy Flo1?

Flo1 má několik režimů plavby:

Režim výtlaku: loď pluje po trupu a vytlačuje vodu jako tradiční plachetnice.
Skluz: loď pluje rychleji, než je rychlost jejího trupu.
Skimming: foily dodávají lodi dostatečný vztlak, čímž loď zvyšuje rychlost. Spodní část trupu se sotva dotýká vody.
Foiling: trup je mimo vodu. Hluk vody je snížen na minimum.

Jak spustím loď na vodu?

Zvedací foily jsou v horní poloze, kormidlo a ploutev jsou zvednuté. Vyplouvaní ze sjezdu je stejně jednoduché jako u „normální“ plachetnice. Zajeďte do vody, uložte svůj manipulační vozík, odtlačte plachetnici od břehu a naskočte dovnitř. Foily zůstávají mimo rozsah pohybu ráhna, takže nehrozí poškození. Po odjetí od břehu lze kormidlo a ploutev stlačit dolů. Až se budete cítit pohodlně, jednoduše spusťte také foily a jeďte!

Jak vytáhnout loď z vody?

Spuštění plachty je snadné, stačí uvolnit výtah a spustit ji do kokpitu. Už žádné "ošklivé" vysokorychlostní, nekontrolovatelné a potenciálně nebezpečné návraty ke břehu. Přistání s vytaženými plachtami je stejné jako u jakéhokoli jiné "konvenční" plachetnice. Každý kormidelník se jistě dotkl dna ploutví. Když se tak stane u Flo1, ploutev díky bezpečnostní zarážce sama "vyskočí". Žádný problém. Díky této indikaci nemusí dojít k poškození samotných foilů.

Je lehká loď také křehká?

Loď je postavena ze sendvičového epoxidového laminátu s karbonovými výztuhami. Loď je konstruována s ohledem na odolnost. Karbon je umístěn v oblastech s vysokým zatížením, kde pomáhá vytvořit trvale tuhou, ale lehkou konstrukci.

Jak jsou vyrobeny komponenty Flo1?

Při výrobě komponent Flo1 se používá mnoho různých technik. Oranžové prvky na kolejnici jsou vytištěny 3D technologií. Foily byly navrženy pomocí analýzy Computational Fluid Dynamics (CFD). Pro koncepci a optimalizaci trupu byl použit program Velocity Prediction Program (VPP). Formy pro trup lodě byly vyfrézovány na CNC stroji s velkou mírou přesnosti.

Proč nám stěžeň drží vanty, není to složité?

Hmotnost je hlavní odpovědí. Stěžeň s podporou vantů je mnohem lehčí a snadněji se s ním manipuluje než u nezpevněné/bezvantové konfigurace vetknutého stěžně. Designéři testovali vetknutý stěžeň na prototypu 2. generace, ale stěžeň s vanty se chová mnohem lépe. Jednoduchá takeláž bez sálingů se spodními vanty se snadno nastavuje a ladí. Stažení plachty před přistáním u břehu je mnohem snazší, když je umístěna v předním lemu do drážky. Stěžeň lze rozdělit na dva stejně dlouhé kusy pro snadné skladování a přepravu.

A co hmotnost kormidelníka?

Na Flo1 "létají" jachtaři v širokém rozsahu jejich hmotností. Podívejte se na videa a fotografie. Stabilita vytvořená foily je vaším největším přítelem.

Proč jsou foily větší než obvykle?

Včasné a pohodlné foilování je základní koncept stojící za touto plachetnicí. Velké foily pomáhají lodi "létat" nízkou rychlostí a zároveň napomáhají pohodlné jízdě ve vysokých rychlostech. Tvar foilů napomáhá pohodlnému chování lodě bez potřeby aktivní mechaniky. Nejsou potřeba žádné pohyblivé části! 

Jaká je maximální rychlost Flo1?

Naměřená maximální rychlost je 22 uzlů (4o km/h). S jistě vyšším potenciálem, vše v závislosti na odvaze a zkušenostech kormidelníka. Při rychlosti větru 6-8 uzlů bude loď „letět“ nad vodou. Foilování proti větru je možné, ale je na kormidelníkovi, aby zvolil správný režim plavby.

Jak je to s bezpečností?

Sporty jako jachting vždy vyžadují plnou pozornost uživatele. Flo1 může dosáhnout rychlosti katamaránu. Udržujte si proto odstup od ostatních milovníků vodních sportů. Rychlost Flo1 poskytuje uživateli dostatek času, aby se vyhnul nebezpečným situacím.

Doprava a skladování

Díky délce 4,30 metru je loď vhodná pro tradiční dinghy přívěsy a lodní parky. Když jsou foily v horní zvednuté poloze, jsou "schovány" a netvoří nejširší místo lodě. Nehrozí tedy zvýšené riziko jejich poškození. Demontáž foilů pro jejich skladování nebo dopravu trvá dvě minuty a lze ji provést bez jakéhokoliv nářadí. Pokud potřebujete snadno uložit nebo transportovat stěžeň; jednoduše ho rozdělte na dvě části, tím se vám vejde do maximální délky lodě.

Foiling plachetnice Flo1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: